• expired

50% off First Order + Receive Free Ninja CRISPi on 4th Delivery, & Free Ninja Blast Max on 8th Delivery @ My Food Bag

10

My Food Bag Ninja Rewards Offer

Get 50% off your first My Food Bag delivery, plus two FREE Ninja appliances worth a combined $559.98 when you complete eight qualifying deliveries.

How it works:

  1. 1st delivery: Get 50% off your first delivery using the Ninja Rewards offer.
  2. 4th delivery: Receive a FREE Ninja CRISPi (worth $359.99).
  3. 8th delivery: Receive a FREE Ninja Blast Max (worth $199.99).

Who is eligible?

New customers or customers who have not had a delivery within the last 13 weeks.

Important conditions:

  • Offer ends 10:00pm Monday 12 October 2026.
  • You must sign up through the dedicated Ninja Rewards page, not the standard My Food Bag or Bargain Box homepage.
  • Free appliances require qualifying deliveries and are subject to availability.
  • Meal plan costs vary depending on your selected plan, number of people and meals per week.
  • T&Cs apply.

Get 50% off your first delivery + FREE Ninja appliances at My Food Bag

Expiry: 12 October 2026, 10:00pm NZDT.

My Food Bag Referrals

Referral: random (23)

$80 off 1st order for referee. $30 account credit for referrer.

Related Stores

My Food Bag
My Food Bag

Comments

Search through all the comments in this post.
  • Curious the difference between paying full price for 3 and/or 7 deliveries and buying the product(s) elsewhere

    • Got the ninja blast max at the start of the year for $60 or so. Its good but not $200 good

  • Would it be worth subscribing and then cancelling after the 4 weeks, and then selling the Crispi?

    • The Crispi is only worth $180 or less new. It is constantly on sale everywhere.

      I saw this promotion a couple of weeks ago and it didnt stack up for me when running the numbers. But depends of you are a MFB customer or prospective one.

      Edit: I ended up buying the Crispi pro for $330 instead. So ended up getting to open the wallet up.

  • Minimum $350 before you get a $200 product. Yeah I don't think it's worth it man.

    You can make food for a lot cheaper than 3 meals for $100+delivery costs.

Login or Join to leave a comment